СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПОГОДОЮ, ВИСОТОЮ СОНЦЯ НАД ГОРИЗОНТОМ, СЕЗОННИМИ ЗМІНАМИ В ПРИРОДІ - Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 6-клас - Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ - Портал практичної географії
Головна » Файли » Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ » Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 6-клас

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПОГОДОЮ, ВИСОТОЮ СОНЦЯ НАД ГОРИЗОНТОМ, СЕЗОННИМИ ЗМІНАМИ В ПРИРОДІ
16.03.2013, 21:03

Тема. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ПОГОДОЮ, ВИСОТОЮ СОНЦЯ НАД ГОРИЗОНТОМ, СЕЗОННИМИ ЗМІНАМИ В ПРИРОДІ 


Практична робота № 1 

 

Мета: повторення та узагальнення знань про природу, отриманих учнями на уроках природознавства; вдосконалення вмінь вести спостереження за явищами природи, оформляти результати спостережень, користуватися метеорологічними приладами; розвиток спостережливості; виховання пізнавального інтересу до навколишнього світу. 


Тип уроку: поглиблення знань, умінь і навичок. 


Обладнання: настінний календар погоди, термометр, флюгер, барометр-анероїд, опадомір, гномон, великий шкільний транспортир. 


Опорні поняття: природознавство, спостереження, прогноз, температура, календар погоди. 


Базові поняття: погода, метеоприлади, сезон (пора року). 


ЗМІСТ УРОКУ 


I. Організаційний момент 


II. Актуалізація опорних знань і вмінь Прийом «Бліц-опитування» 


 Які завдання виконує сучасна наука географія? 

• Назвіть відомі вам географічні науки та об’єкти їх вивчення. 

• Назвіть джерела географічних знань, які ви вважаєте найважливішими. 

• Якими методами можна здійснювати географічні дослідження? 

• А які методи досліджень можуть використати учні для вивчення географічної науки? 


IIІ. Мотивація навчальної діяльності 


Прийом «Практичність теорії» 


Одним із головних методів будь-якого дослідження був і залишається метод спостереження й аналізу отриманих даних. 

Які ж спостереження ви можете проводити самостійно? Це насамперед спостереження за погодою, висотою Сонця над горизонтом, сезонними змінами в природі. 

Такі види спостережень вам уже відомі з курсів початкової школи та природознавства. Однак цього року ваші спостереження виконуватимуться відповідно до чітко поставлених завдань і матимуть певне призначення. 

Минулого уроку ви дізналися про загальний зміст курсу географії в 6-му класі. Для чого, на вашу думку, вам знадобляться результати спостережень? (Можливі варіанти відповідей учнів.) 

Навчитися спостерігати за географічними об’єктами та явищами природи, пояснювати їх особливості, виконувати вимірювальні роботи потрібно перш за все для того, щоб краще зрозуміти зміст курсу. 

Результати ваших власних спостережень будуть використовуватися під час виконання практичних завдань з теми «Атмосфера». 

А крім цього, регулярні спостереження за погодою сприяють розвитку спостережливості та уваги. Щоб проводити таку роботу, слід підготуватися теоретично і практично. 

А для цього необхідно з’ясувати, що спостерігати, як та за допомогою яких приладів. 


IV. Вивчення нового матеріалу Розгорнутий план етапу 

1. Організація спостережень за погодою: а) показники погоди та прилади, що визначають їх, одиниці вимірювання; б) підготовка «Метеожурналу». 

 

2. Визначення висоти Сонця над горизонтом за допомогою гномона, нитки та великого транспортира. 


3. Спостереження за сезонними змінами в природі. 


V. Закріплення вивченого матеріалу 


1. «Метеожурнал» (Робота в групах) 

а) Кожна група проводить вимірювання або спостереження одного з показників погоди (температури, тиску тощо). Якщо є можливість, роздати групам необхідні прилади. 

б) Представники груп називають результат та пояснюють способи своїх спостережень. 

в) Результати спостережень записуються до зведеного «Метеожурналу». 


2. Прийом «П’ять речень» (Робота в парах) Завдання. За допомогою п’яти речень опишіть погоду сьогоднішнього дня. 


VI. Підсумок уроку 


Прийом «Мікрофон» Запитання. 


Чому необхідно проводити спостереження за погодою, сезонними змінами у природі? 


VII. Домашнє завдання

 

• Проводити регулярні спостереження за погодою. 

• Дібрати прислів’я, приказки, народні прикмети про сезонні зміни в природі, про погоду. 

• Написати твір-мініатюру «Осінь», в якому відобразити спостереження за погодою та сезонними змінами у природі.

 

Категорія: Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 6-клас | Додав: GPortal-Admin
Переглядів: 1824 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Підтримай проект

Підтримка проекту

Категорії новин

Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 6-клас [67]
Розробки уроків для 6 класу
Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 7-клас [61]
Розробки уроків для 7 класу.
Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 8-клас [39]
Розробки уроків для 8 класу.
Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 9-клас [55]
Розробки уроків для 9 класу.
Конспекти уроків з ГЕОГРАФІЇ 10-клас [48]
Розробки уроків для 10 класу
Нестандартні уроки з географії 5 клас [2]

Форма входу

Користувачі онлайн

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0

Сьогодні нас відвідали

Цікавий світ

Наш пошук

Local Web Images Video

Наші друзі

Географічні факти

 Австрия стала первой страной, которая использовала открытки.. 
 

Питання до Вас

Як ви ставитеся до проведення географічних олімпіад

\